W świecie usług kurierskich — trzy ciekawostki dotyczące firmy DHL

DHL bez wątpienia jest jednym z najbardziej znanych przedsiębiorstw na świecie. I choć tak wiele osób korzysta na co dzień z jego usług, to jednak niewiele z nich może pochwalić się znajomością ciekawych faktów dotyczących działalności niemieckiego kuriera. Sprawdź, co zdecydowanie warto wiedzieć o firmie DHL.

Firma DHL działa niemal w każdym kraju

Choć obecnie większość dużych firm kurierskich działa globalnie, to niewiele z nich dociera w tak odległe zakątki jak kurier z Niemiec. Z DHL nadaj paczkę nawet do dość niebezpiecznych rejonów, z których wielu przewoźników zrezygnowało. Dotyczy to np. Iraku, Syrii czy też Korei Północnej. Dzięki DHL możesz wysłać z Polski paczkę na drugi koniec świata za pośrednictwem zaledwie jednej firmy kurierskiej.

Firma DHL dostarcza dosłownie wszystko

DHL nie tylko działa dosłownie w każdym miejscu na mapie świata, ale także jest w stanie dostarczyć niemal dowolną przesyłkę. Do najbardziej spektakularnych misji niemieckiego kuriera można zaliczyć transport zagrożonych wyginięciem pand z Chin do Belgii. Ponadto firma dostępna na platformie GlobKurier podjęła się dostarczenie pomnika Nelsona Mandeli, który był prezentem przesłanym przez rząd RPA do siedziby głównej ONZu w Nowym Jorku.

Firma DHL wcale nie pochodzi z Niemiec

Dla wielu osób największym zaskoczeniem dotyczącym DHL jest to, że firma została założona w 1969 roku w USA. Akcje przedsiębiorstwa zostały częściowo wykupione przez Deutsche Post dopiero w 1998 roku, a do całkowitego przejęcia firmy doszło w 2002 roku. Co ciekawe, nazwa DHL nie została zmieniona i nadal ma amerykański rodowód. Odnosi się bowiem do pierwszych liter nazwisk trzech Amerykanów, którzy byli założycielami firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 × 4 =