Sofa czy kanapa? Co wybrać?

Sofa czy kanapa? Co wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór pomiędzy sofą a kanapą większości z nas wydaje się wyborem pomiędzy którym nie ma najmniejszej różnicy. Przecież sofa i kanapa są synonimem jednego określenia, jednakże zakorzenienie takiego myślenia jest błędne. Owszem, sofy i kanapy mają ze sobą wiele wspólnego, jednak nie są takimi samymi produktami, każda ma inny optymalny cel wykorzystania.

Kanapa, której początki w formie takiej, w jakiej ją dziś znamy datowane są na wiek XVII-XVIII. Wcześniej znana była jako cassapanca, tak zwana włoska twarda skrzynia. W latach współczesnych znana jest jako uniwersalne źródło wypoczynku, a głównym przykładem dzięki któremu możemy ją odróżnić od sofy jest możliwość składania i rozkładania. Sofa – bardziej klasyczna i elegancka ( która powstała w Turcji i początkowo służyła jako miękkie, aksamitne oparcie) – nie posiada takiej funkcji. Sofa jest dużo bardziej miękka, przede wszystkim niższa od kanapy, a co za tym idzie bardziej komfortowa. Swoim kształtem nawiązuje do tureckich korzeni i przypomina wygodny i szeroki fotel.

Jeżeli naszym celem jest funkcjonalność i łatwość użytkowania zdecydujmy się na zakup kanapy – możliwość jej rozłożenia i stworzenia dodatkowego miejsca do spania jest niezmierną korzyścią, gdy często gościmy znajomych, rodzinę. lub gdy nasze mieszkanie nie należy do największych i pragniemy, aby było bardziej mobilne. W przypadku gdy funkcjonalność nie jest naszym priorytetem, a raczej cechy takie jak minimalizm i nadanie charakteru naszemu salonowi warto postawić na sofę. Sofa jest stylowym meblem, który idealnie wkomponuje się w pomieszczenie – czy to w salon, czy w sypialnię.

Bogaty wybór sof i kanap oferuje sklep z polskimi meblami – EUFORMA.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*