Sen niemowlaka – jak sprawić, aby dziecko przesypiało całą noc?

Sen niemowlaka – jak sprawić, aby dziecko przesypiało całą noc?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narodziny dziecka dla wielu rodziców oznaczają nieprzespane noce. Okazuje się jednak, że istnieją proste sposoby, by niemowlę przesypiało długie godziny. Aby było to możliwe, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad.

Bezpieczne i przyjazne otoczenie

Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczne i przyjazne otoczenie malucha. Pokój, w którym umieszczone będzie łóżeczko, powinien znajdować się z dala od telewizora oraz innych źródeł światła i dźwięku. Migający ekran oraz odgłosy dochodzące z głośników mogą skutecznie budzić malca ze snu. W pokoiku dziecka powinna panować ciemność, dopuszczalne jest jedynie pozostawienie na noc małej lampki o niewielkiej mocy. Co ciekawe niemowlętom lepiej się zasypia i śpi nie w absolutnej ciszy, lecz w otoczeniu, w którym słychać delikatny szum. Właśnie taki dźwięk maluch słyszał w bezpiecznym brzuchu matki i to właśnie dlatego działa on na dziecko uspokajająco i kojąco. Aby ułatwić dziecku spanie, trzeba również zadbać o odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniu.

Wygoda i komfort maluszka

Oczywiście żadne dziecko nie prześpi spokojnie całej nocy, jeśli będzie mu niewygodnie. Dlatego też warto zadbać o wygodne łóżeczka i wysokiej jakości materace dziecięce. Jeśli chodzi o te drugie, specjaliści zalecają produkty wykonane z wysokoelastycznej pianki. To nowoczesny, higieniczny i trwały materiał, który zapewnia świetny komfort i dobre podparcie dla ciała maluszka. Istotne znaczenie ma również dobór odpowiedniej pościeli i ubranek do spania. Kupując tego rodzaju produkty, najlepiej wybierać te wytworzone z oddychających materiałów, które pozwalają na skuteczną regulację ciepłoty ciała i chronią przed nadmiernym poceniem lub wychłodzeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*