Rozstanie czy terapia – Co wybrać?

Rozstanie czy terapia – Co wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jest to trudne pytanie, którą opcję wybrać. Jeśli próbowaliście i wasz związek nie poprawia się, to czas na separację. Jeśli nadal jesteście w sobie zakochani, ale w związku pojawiają się problemy, to trzeba skorzystać z pomocy terapeuty. Wszystko zależy od przypadku, więc koniec końców Ty musisz podjąć tę decyzję.

Kiedy warto się rozstać?

Jeśli jesteście małżeństwem i mieszkacie razem od dłuższego czasu, ale nie czujecie miłości, to warto przeprowadzić separację. Możecie też pożegnać się ze sobą, jeśli wasze relacje zmieniły się tak bardzo, że żadne z was nie ma ochoty rozmawiać z drugim. Rozstać się można również wtedy, gdy nie udało się rozwiązać poważnych problemów w związku. Jeśli jeden z małżonków zdradza drugiego, to warto się rozstać.

Kiedy warto iść na terapię dla par?

Jeśli dalej chcecie być razem, ale nie udało wam się rozwiązać żadnego z problemów, to warto udać się na terapię par. Jeśli twój związek cierpi z powodu braku komunikacji, warto spróbować porozmawiać z profesjonalistą. Mogą one pomóc Tobie i Twojemu partnerowi lepiej zrozumieć siebie nawzajem i pracować razem jako zespół.

Jak znaleźć dobrego terapeutę?

Dobry terapeuta przede wszystkim to ktoś, kto słucha i szanuje to, co macie do powiedzenia. Ważne jest, abyście czuli się komfortowo rozmawiając z nim o swoich problemach, dlatego przed podjęciem jakichkolwiek decyzji poproś o bezpłatną sesję konsultacyjną. Terapeutów możesz znaleźć w internecie. Najlepsza terapia dla par jest na następującej stronie internetowej: https://www.centrum-ja.com.pl/terapia-par-i-malzenstw/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*