Prosta i stylowa zastawa stołowa

Prosta i stylowa zastawa stołowa
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wspólne posiłki to ważny sposób spędzania czasu z rodziną. Liczy się nie tylko to, co ugotujemy, ale również sposób, w jaki podamy potrawy. Dlatego warto zadbać, aby zastawa stołowa była nie tylko praktyczna, ale i ładna. Elegancko serwowane posiłki z pewnością będą lepiej smakować.

Porcelana czy szkło?

Oba te tworzywa mają swoje zalety, choć w przypadku porcelany trzeba się liczyć z wysoką ceną i kruchością materiału. Nie każdy produkt z porcelany jesteśmy w stanie myć w zmywarce. Jednak elegancja takiej zastawy jest niepowtarzalna i trudna do podrobienia. Zastawy porcelanowe zwykle są też dostępne w większej ilości wzorów.

Jeśli zaś chodzi o naczynia ze szkła hartowanego, ich zaletą jest większa trwałość, niższa cena oraz fakt, że bez problemu możemy je wsadzić do zmywarki. Większość naczyń szklanych nie jest niestety tak ładna, jak porcelana, ale na szczęście są wyjątki od tej reguły. Jako przykład można podać piękne i kolorowe miseczki producenta Iittala, które łączą w sobie elegancki design i trwałość.

W skandynawskim stylu

Jeśli zależy nam na prostocie oraz elegancji, powinniśmy zwrócić uwagę na naczynia skandynawskich marek. Talerze producenta Broste Copenhagen cechuje niezwykła wręcz prostota projektu połączona ze szlachetnością materiału, z którego zostały wykonane. Sprawia to, że zastawa wygląda stylowo, dodając wnętrzu przytulności. Dzięki temu przy naszym stole zagości prawdziwie domowa atmosfera, a jednocześnie będziemy mogli poczuć się jak w ekskluzywnej restauracji. I to nie tylko od święta!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*