Od czego zacząć budowę domu

Od czego zacząć budowę domu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zanim rozpoczniemy stawianie pierwszych fundamentów, budowa domu wiąże się z mnóstwem formalności. Przebrnięcie przez nie to czasem nie lada wyzwanie. Jednak warto poświęcić czas i środki na to by zbudować wymarzony dom.

Od jakich formalności należy rozpocząć budowę domu?

Na sam początek należy skupić się na analizie planu zagospodarowania przestrzennego. Dzięki niemu dowiemy się jakie jest przeznaczenie użytkowe danej działki i czy nadaje się ona pod zabudowę. Określona jest tam dopuszczalna kubatura budynku, jego kształt, linie zabudowy oraz specyfika dachu.

Dokument ten jest niezbędny, kiedy jesteśmy w trakcie wybierania określonego projektu budowlanego. Jeśli plan zagospodarowania przestrzennego nie obejmuje naszej działki, niezbędne jest ubieganie się o wydanie warunków zabudowy.

Kiedy już mamy decyzję o warunkach zabudowy musimy wybrać projekt domu. Możemy wybierać spośród wielu projektów obejmujących już kosztorys inwestorski w cenie. Wiele osób wybiera jednak indywidualnie przygotowywany projekt, który umożliwia budowę domu zgodnie z własnymi upodobaniami, co do rozmiarów oraz rozkładu pomieszczeń w domu.

W ostatnim czasie miała miejsce nowelizacja prawa budowlanego i nie ma już obowiązku zdobycia pozwolenia na budowę. Zamiast tego konieczna jest decyzja odnośnie warunków zabudowy. To znacznie upraszcza formalności i skraca czas przejścia przez wszystkie etapy przed rozpoczęciem budowy. Przyłączenie domu do wszystkich mediów oraz do drogi przynależnej można zorganizować już w późniejszym etapie, po rozpoczęciu budowy.
Szczegółowe informacje na temat kosztorysów są dostępne na https://www.budowlanekosztorysy.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*