Niezbędnik surfera

Niezbędnik surfera
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Deski surfingowe i ich rodzaje

Najważniejszym atrybutem każdego surfera jest deska. Jej wybór uzależniony powinien być przede wszystkim od posiadanych umiejętności. Osoby z dużym doświadczeniem i umiejętnościami mogą zdecydować się na wybór krótszych i bardziej zwrotnych modeli. Początkujący surferzy powinni zacząć od większych i bardziej stabilnych desek, takich jak longboard. Model ten cieszy się dużą popularnością. Dzięki dużej szerokości wyróżnia się stabilnością.

Osoby preferujące bardziej dynamiczne surfowania mogą zdecydować się na model malibu, który charakteryzuje się nieco zaokrąglonym dziobem. Zarówno deski surfingowe longboard, jak i malibu nadają się do surfowania po Morzu Bałtyckim. Jeśli fale są wystarczająco wysokie, można skorzystać także z deski shortboard, która sprawdza się w trakcie wykonywania szybkich zwrotów i agresywnych manewrów. Model ten przeznaczony jest głównie dla surferów o dużych umiejętnościach.

Inne akcesoria surfingowe

Poza zakupem deski każdy surfer powinien pamiętać o doborze statecznika. Odpowiednio dobrany statecznik zapewnia stabilność oraz dobrą przyczepność do lustra wody. Przydatnym produktem jest także leash, czyli linka łącząca deską z nogą osoby pływającej na desce. Dzięki niej surfer nie musi się obawiać, że po upadku deska odpłynie zbyt daleko.

W niezbędniku każdego surfera powinien znaleźć się także krem do opalania oraz okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Warto zdecydować się na stylowe okulary przeciwsłoneczne shred, które są trwałe i zapewniają dobrą ochronę oczu przed palącym słońcem. Osoby, które pragną pływać w zimniejszych akwenach takich jak Morze Bałtyckie, mogą zaopatrzyć się także w piankę, która zabezpiecza ciało przed wychłodzeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*