Nasiona marihuany – jak wyglądają?

Nasiona marihuany – jak wyglądają?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasiona konopi są małe i okrągłe. Będą wyglądać bardzo podobnie do nasion słonecznika lub pestek dyni. Są twarde i kruche, więc nie rozbijają się łatwo. Możesz powiedzieć, czy twoje nasiona marihuany zostały odpowiednio wysuszone, gdy są twarde i kruche, ale nie tak bardzo, że brzmią jak szkło, gdy je stukniesz.

Cechy charakterystyczne

Występują w różnych rozmiarach i kolorach w zależności od odmiany konopi. Mogą być okrągłe, owalne lub płaskie, w zależności od ich odmiany. Niektóre nasiona mają zewnętrzną powłokę, podczas gdy inne nie. Nasiona konopi można znaleźć w wielu różnych kolorach, w tym białym, brązowym, czarnym, zielonym, a nawet czerwonym. Znajdziesz je na portalu Taniesianie.

Wygląd nasion będzie się różnił w zależności od ich wieku i tego, jak były przechowywane. Zazwyczaj, jeśli widzisz nasiona, które nie są białe lub czarne, to prawdopodobnie są one stare i były przechowywane nieprawidłowo przez jakiś czas. Jeśli tak jest, to najlepiej unikać kupowania takiego produktu, ponieważ może on nie wykiełkować prawidłowo, gdy jest uprawiany w pomieszczeniach w warunkach sztucznego oświetlenia.

Nasiona konopi mają cienką warstwę powłoki ochronnej zwanej łuską zewnętrzną (perykarp), która chroni znajdujący się wewnątrz zarodek przed kiełkowaniem do czasu, gdy warunki są odpowiednie do rozpoczęcia wzrostu. Zewnętrzna łuska składa się z kilku różnych warstw, w tym z zewnętrznej twardej warstwy skorupy zwanej epikarpem, która otacza warstwę owocni (miękką powłokę wewnętrzną).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*