Męska pielęgnacja twarzy – jak dbać o skórę zimą?

Męska pielęgnacja twarzy – jak dbać o skórę zimą?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powszechnie przyjęło się, że dbanie o swoją urodę to zadanie głównie dla kobiet. Nic bardziej mylnego. Właściwa pielęgnacja to nie tylko sposób na cieszenie się doskonałym wyglądem ale i forma troski o dobre samopoczucie. Mężczyźni także powinni zainteresować się więc tym zagadnieniem. O odpowiedniej pielęgnacji należy pamiętać zwłaszcza zimą, gdy warunki atmosferyczne stanowią prawdziwe wyzwanie dla kondycji naszej skóry.

Dobrze czuć się we własnej skórze

Pierwszą podstawową zasadą jest nawilżanie. Chłodny wiatr i mróz mogą znacząco przesuszyć cerę, więc warto zadbać o jej regenerację. Nieocenione okażą się tutaj treściwe kremy obfitujące w takie składniki, jak: naturalne oleje, miód oraz wyciągi roślinne. Kosmetyk nakładajmy rano i wieczorem, pamiętając o tym, że regularność jest kluczem do sukcesu. Rozsądnie będzie zaopatrzyć się w specjalny żel przeciw podrażnieniom po goleniu. Drobne rany szybciej się wtedy zagoją i nie będziemy odczuwać dyskomfortu podczas spacerów w niskich temperaturach.

W męskiej pielęgnacji twarzy znajdźmy także miejsce dla produktów służących do oczyszczania cery. Podczas tej pory roku sięgajmy po delikatne specyfiki, które dodatkowo nie naruszą bariery naskórka. Warto również kupić pomadkę ochronną do ust uwalniającą od problemu spierzchniętych, popękanych warg. Gdzie znaleźć to wszystko? Obecnie na rynku funkcjonuje wiele sklepów, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych, które oferują profesjonalne produkty do męskiej pielęgnacji. Jednym z nich jest BeardFactory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*