Naprawa czy wymiana na nową – co zrobić w przypadku awarii jednej z obrabiarek w naszej firmie?

Naprawa czy wymiana na nową – co zrobić w przypadku awarii jednej z obrabiarek w naszej firmie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu przedsiębiorców działających na co dzień w branży zajmującej się między innymi obróbką drewna czy metalu, w trakcie prac może spotkać się z awarią jednej z obrabiarek w swojej firmie. W takich sytuacjach każdy zadaje sobie absolutnie podstawowe i niełatwe pytanie związane z tym, czy naprawiać daną maszynę, czy raczej lepiej będzie wymienić ją na całkowicie nową. Warto zatem sprawdzić, co jest bardziej opłacalne. Jak twierdzą eksperci, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w tym zakresie jest naprawa urządzenia. Dlaczego?

Po pierwsze, oszczędność pod względem finansowym

W pierwszej kolejności uwagi na pewno wymaga kwestia dotycząca finansów. Jak się okazuje, remonty frezarek, jak również innych maszyn niezbędnych przy wykonywaniu różnorodnych prac w warsztatach są dużo tańsze od zakupu nowej maszyny. W zależności oczywiście od tego, na jaką firmę zajmującą się tego typu awariami padnie nasz wybór, taka będzie różnica w kosztach, gdyż ile firm na rynku, tyle rozmaitych ofert pod kątem cenowym, jak i jakościowym. Na szczęście obecnie nie brakuje przedsiębiorstw podejmujących się tego rodzaju napraw.

Po drugie, oszczędność czasu

W drugiej kolejności nie bez znaczenia pozostaje także oszczędność czasu. Jak wiadomo, zakup nowej frezarki wiąże się z koniecznością wygospodarowania odpowiedniej ilości godzin na rozejrzenie się po sklepach, wybór określonego modelu oraz dokonanie samej transakcji. Co więcej, zwykle czeka nas też niekrótki czas oczekiwania na dostarczenie czy odbiór zamawianej maszyny. W przypadku napraw frezarek ten okres czasowy jest krótszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*