Na czym polega działanie treningu EMS i co się dokładnie dzieje podczas wykonywania ćwiczeń?

Na czym polega działanie treningu EMS i co się dokładnie dzieje podczas wykonywania ćwiczeń?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stymulacja mięśni podczas normalnych sesji treningowych. Skurcz mięśnia podczas ćwiczeń aktywuje jednostki motoryczne i stymuluje je, co z kolei prowadzi do zwiększenia siły. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by jak najlepiej stymulować mięśnie.

Zmęczenie mięśni następuje, gdy liczba jednostek motorycznych zaangażowanych w daną czynność osiągnie maksimum. Kiedy to nastąpi, nadal jesteśmy w stanie się skurczyć, ale z mniejszą siłą. Wtedy właśnie zaczynamy wykorzystywać jednostki motoryczne o wyższym progu, które w stanie zmęczenia są rekrutowane później. Celem jest aktywowanie ich na tyle wcześnie, by mogły być wykorzystane w szczytowej formie podczas ćwiczeń – tak jak każdy inny rodzaj włókien mięśniowych.

Manipulacja wzorcem rekrutacji polega na zmianie kolejności, w jakiej różne typy jednostek motorycznych są aktywowane podczas ćwiczeń. Uważa się, że technika ta może spowodować zmianę w kierunku bardziej efektywnych wzorców rekrutacji poprzez zmuszenie nas do rekrutacji najpierw włókien o niższym progu, a następnie przechodzenie w górę przez włókna o wyższym progu, aż do osiągnięcia maksymalnej wydajności.

Osoby, które się zdecydują na taki trening, mogą się zgłosić poprzez podany adres internetowy https://impulsetraining.pl/studio/krakow/ i dowiedzieć się o jego wszelkich zaletach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*