Łóżka do sypialni – jak zdecydować się na to najlepsze

Łóżka do sypialni – jak zdecydować się na to najlepsze

Luca Sammarco/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwe dobrane łóżko, to gwarancja dobrego snu i wypoczynku. To także miejsce, które powinno być swego rodzaju azylu. Zarówno styl łóżka oraz dodatków musi współgrać z gustem właściciela. W tym zakresie nie ma ograniczeń. Niezmienne są jednak warunki, które mebel ten powinien spełniać, aby był w pełni użyteczny.

Wymiary – ważna sprawa

Tak naprawdę wymiary łóżka należy dopasować do ilości osób z niego korzystających. Modele o szerokości mniejszej niż 140 cm przeznaczone są do użytku przez jedną osobę. Optymalną opcją dla dwóch osób jest łóżko o wymiarach 160 × 200 cm. I szersze łóżko tym, większa przestrzeń każdego użytkownika. Niestety większe łóżka przeznaczone są jedynie do dużych sypialni. Zawsze jednak można zrezygnować z dodatkowych szafek lub pobocznych ram, jeśli w grę wchodzi wstawienie większego łóżka do sypialni o małych wymiarach.

Stelaż stelażowi nierówny

Od stabilności i solidności stelaża zależy najwięcej. To od niego uzależniona jest wytrzymałość mebla. Warto zwrócić szczególną uwagę na poszczególne łącznia, bo ich zła jakość może być powodem braku stabilności i „skrzypienia” łóżka. Poza łączeniami stelaż powinien być właściwie dobrany pod względem wysokości oraz konstrukcji. Wysokie stelaże ułatwiają wstawanie osobom mającym problemy z poruszaniem. Są także idealne dla osób wysokich. Jeśli chodzi o konstrukcję, to do wyboru są stelaże nieelastyczne, rusztowane, stale mocowane do ramy bocznej oraz elastyczne mocowane do ramy osobno. Druga wersja jest o wiele bardziej praktyczna i wygodna.

Materiał, z jakiego wykonane jest łóżko

W sprzedaży dostępne są łóżka drewniane oraz łóżka tapicerowane. Wybór modelu uzależniony jest od preferencji przyszłego użytkownika. Łóżka drewniane są zwykle tańsze, gdyż mają prostszą konstrukcję. Brak dodatkowego obicia, niestety nie dodaje im uroku. Meble tapicerowane są nie tylko wygodniejsze, ale również sprawiają, że wnętrze staje się o wiele bardziej przytulne. Na stronie https://www.strefasypialni.pl/pl/c/LOZKA-TAPICEROWANE/59 można obejrzeć i zakupić wybrany model łóżka tapicerowanego. Obicia łóżek tapicerowanych dostępne są w różnorodnych kolorach, także możliwe jest ich dostosowanie do wnętrza każdej sypialni.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*