Kto może adoptować zwierzę ze schroniska?

Kto może adoptować zwierzę ze schroniska?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Adopcja zwierząt to duża odpowiedzialność, na którą nie powinieneś decydować się bez przemyśleń. Schroniska to jedno z najpopularniejszych źródeł, do których możesz udać się po adopcję psa lub kota. Każde zwierzę ma swoje indywidualne potrzeby – upewnij się, że jesteś w stanie je spełnić i dać zwierzęciu odpowiednią dla niego przestrzeń oraz opiekę.

Co warto wiedzieć przed adopcją?

Wybrane zwierzę adoptować może każdy kto spełnia wytyczne danego schroniska. Zazwyczaj jest to posiadanie określonej powierzchni, na której funkcjonować może pies lub kot. Nie mniej ważna jest ilość wolnego czasu – dzięki niej będziesz miał czas na regularne karmienie i wyprowadzanie zwierzaka. Obecnie możesz natrafić na wiele ogłoszeń spod znaku: oddam kota lub psa. Zwierzę nie powinno być traktowane jak zabawka lub pomysł na prezent dla kogoś (szczególnie dzieci), którym to taki upominek może się szybko znudzić. 

Weź pod uwagę wszystkie za i przeciw, upewnij się, że jesteś w stanie opiekować się wybranym zwierzakiem w długoterminowym okresie. Zastanów się, czy jesteś w stanie dać mu dom pełen uwagi i troski – dopiero po tym, podejmij decyzję do adopcji. Schroniska posiadają nie tylko dorosłe koty i psy, ale również i małe pieski do oddania – wiek psa powinien być wyłącznie twoją prywatną decyzją. Czasami łatwiej jest zaopiekować się dorosłym już zwierzęciem, które zostało już wychowane. Z drugiej strony wiele psów ma za sobą traumatyczne przeżycia, co przełożyć się może na ich ciężki charakter.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*