Kosmetyki do utrwalenia męskiej fryzury

Kosmetyki do utrwalenia męskiej fryzury
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stylizowanie męskich włosów wyłącznie za pomocą grzebienia przynosi zazwyczaj bardzo mizerne rezultaty. Znacznie bardziej skutecznym rozwiązaniem jest stosowanie profesjonalnych produktów kosmetycznych o działaniu utrwalającym. Na rynku znajdziemy wersje przeznaczone zarówno do fryzur krótkich, jak i długich, farbowanych czy kręconych. Godna polecenia jest m.in. guma do włosów, która charakteryzuje się stosunkowo gęstą konsystencją i sporą uniwersalnością, a na dodatek regeneruje uszkodzone pasma. 

Pożądane są preparaty nie obciążające nadmiernie włosów

Oprócz wspomnianej we wstępie gumy, do efektywnego utrwalania męskich fryzur doskonale nadaje się również pomada, czyli tradycyjny kosmetyk o dosyć miękkiej strukturze. Jej ogromną zaletą jest to, że nadaje włosom atrakcyjny połysk, a jednocześnie utrzymuje ich odpowiedni kształt od rana do wieczora (z powodu dużej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne). Nadaje się jednak głównie do krótkich oraz średnio długich fryzur o gładkim uczesaniu.

Godne polecenia są ponadto kremy i pasty. Te pierwsze preparaty pozwalają zapanować nad niesfornymi kosmykami i sprawiają, że cała fryzura staje się optymalnie statyczna. Są idealne w szczególności do włosów falowanych bądź kręconych, bo dodają im naturalnego, zdrowego wyglądu. Z kolei pasty wyróżniają się średnim stopniem utrwalania, gwarantując włosom zwiększenie objętości. To duża zaleta dla panów posiadających rzadkie pasma. W sklepach znajdziemy też bez problemu pudry, glinki, żele (o galaretowatej konsystencji), woski pszczele (niezwykle wydajne) oraz lakiery (najsilniej utrwalające ze wszystkich produktów).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*