Karmienie małych dzieci – jak zdecydowanie możemy sobie to ułatwić?

Karmienie małych dzieci – jak zdecydowanie możemy sobie to ułatwić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jedną z najważniejszych powinności młodego rodzica jest bez wątpienia przejście z karmienia maluszka pokarmem płynnym na stały. Według przepisów dotyczących diety małego dziecka każdy rodzaj jedzenia należy wprowadzać osobno, po kolei i po trochu, co często przysparza wielu kłopotów, zwłaszcza pod względem organizacyjnym i technicznym. Co zrobić, by choć odrobinę ułatwić sobie ten etap rozwoju? 

Krzesełko do karmienia – wygoda, higiena, funkcjonalność

Przejście na zwykły pokarm to proces, którego nie da się przyspieszyć ani uniknąć, dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować. Podawanie półrocznemu dziecku jedzenia w leżaku lub trzymając je na kolanach nie jest wygodne ani dla malucha, ani dla rodzica. Ponadto często ogranicza niemowlakowi możliwość eksperymentowania z poznawanymi produktami.

Z tego powodu krzesełka do karmienia, np. z wymienionej witryny internetowej https://emizu.pl/Krzeselka-do-karmienia-c19, sprawdzają się tutaj doskonale. Zapewniają komfort, stabilność i funkcjonalność. Dziecko siedzi w nich bezpiecznie, wygodnie, ma pełną swobodę ruchów. Z kolei osoba karmiąca ma wtedy wolne obie ręce, dzięki czemu o wiele lepiej jej jest podawać maluchowi nowe pokarmy. Jednocześnie z łatwością można utrzymać bałagan w jednym miejscu dookoła krzesełka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*