Jakie produkty są używane do zabezpieczenia instalacji fotowoltaicznej?

Jakie produkty są używane do zabezpieczenia instalacji fotowoltaicznej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Instalacje fotowoltaiczne składają się z wielu elementów i każdy z nich należy zabezpieczyć, aby nie dopuścić do jakichkolwiek uszkodzeń. Zabezpieczenia fotowoltaiki są niezbędne w każdej instalacji fotowoltaicznej.

Panele słoneczne

Panele fotowoltaiczne składają się z ogniw słonecznych, które przetwarzają światło słoneczne na energię. W celu ochrony tych ogniw należy nałożyć na nie powłokę antyrefleksyjną. Powłoka ta chroni je przed ciepłem i zapobiega uszkodzeniom spowodowanym przez promienie ultrafioletowe.

Inwerter

Inwerter przekształca prąd stały (DC) w prąd zmienny (AC). Konieczne jest również zabezpieczenie tego elementu preparatem antykorozyjnym lub lakierem, który ochroni go przed wodą deszczową i wilgocią.

Baterie

Baterie magazynują energię wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną, dzięki czemu można z niej korzystać w nocy lub przy braku słońca. W celu zabezpieczenia ich przed korozją należy pokryć je powłoką antykorozyjną lub lakierem. Baterie powinny być chronione przed wodą deszczową, dlatego należy je umieścić w wodoszczelnej obudowie.

Okablowanie elektryczne

Instalacja elektryczna odpowiada za połączenie wszystkich elementów ze sobą, aby mogły sprawnie współpracować. Istotne jest, aby ta część instalacji była chroniona przed uszkodzeniem przez wodę poprzez techniki hydroizolacji, takie jak uszczelnianie połączeń lub stosowanie plastikowych kształtek przepustowych w miejscach, gdzie kable wchodzą do budynków lub konstrukcji. Instalacja elektryczna powinna być również podłączona do pręta uziemiającego, który zapewni połączenie między akumulatorem a ziemią w przypadku zwarcia elektrycznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*