Jakie nieprawidłowości może wykazać przegląd samochodu?

Jakie nieprawidłowości może wykazać przegląd samochodu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody stały się bardzo powszechne. Codziennie tysiące pojazdów wyjeżdża na polskie ulice. Jeździmy na zakupy, do pracy, wozimy dzieci do szkoły, przedszkola, jeździmy za miasto czy na wakacje. Dlatego bardzo ważne jest to, by samochód był sprawny i zawsze gotowy do jazdy. Aby o to zadbać, powinniśmy przeprowadzać okresowe kontrole pojazdu.

Dlaczego warto przeprowadzać badanie techniczne pojazdu?

Każdy samochód może ulec awarii i przy okazji popsuć nam wyjazd. Warto temu zapobiegać przeprowadzając okresowe badania techniczne. W stacji diagnostycznej, którą znajdziemy na stronie http://www.prostauto.pl/stacja-kontroli-pojazdow.html, specjalista wykona dokładny przegląd naszego samochodu. Podczas oględzin zbadany zostanie ogólny stan samochodu, podwozia i karoserii. Za pomocą odpowiedniego sprzętu diagnosta zbada jakość hamulców i amortyzatorów, ustawienie lamp reflektorów i jakości świateł. Wykona dokładne oględziny podwozia, sprawdzi geometrię kół i jakość ogumienia, wykryje wszelkie wycieki. Bardzo ważne jest także to, że sprawdzony zostaje układ kierowniczy pojazdu. Podczas badania pracownik sprawdzi także takie punkty, o których sami często zapominamy, jak światła przeciwmgielne, światło cofania, kierunkowskazy czy sprawność klaksonu.

Na specjalne życzenie może zbadać także jakość i grubość warstwy lakieru oraz to czy numery VIN i nadwozia zgadzają się z dokumentacją pojazdu. Takie badanie jest szalenie istotne szczególnie w sytuacji, gdy kupujemy używany samochód i chcemy być pewni dobrego stanu technicznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*