Jakie kwestie przemawiają za adopcją psów ze schronisk?

Jakie kwestie przemawiają za adopcją psów ze schronisk?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele powodów, aby adoptować psa ze schroniska lub grupy ratowniczej. 

Ratowanie życia

Pierwszym i najbardziej oczywistym jest to, że ratuje życie. Psy w schroniskach są często w obliczu śmierci lub eutanazji, jeśli nie znajdą domów, więc przyjęcie jednego oznacza, że ratujesz ich życie.

Oszczędność pieniędzy

Drugim powodem jest to, że pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jeśli kupisz psa od hodowcy, będziesz musiał zapłacić za wszystkie wydatki, które pochodzą z posiadania psa – w tym opieki medycznej i szkolenia. Adopcja ze schroniska takiego jak np. schronisko.com lub grupy ratunkowej będzie zazwyczaj obejmować te koszty już pokryte przez organizację, oszczędzając czas i pieniądze, jednocześnie pomagając zwierzęciu w potrzebie.

Satysfakcja i zdrowy rozsądek

Trzeci powód ma do czynienia z własnym zdrowym rozsądkiem – jest coś bardzo satysfakcjonującego wiedząc, że uratowałeś czyjegoś zwierzaka od bycia uśpionym na korzyść dając mu dom na zawsze, gdzie nigdy nie będzie chciał za nic więcej (może z wyjątkiem kilku brzuszków!).

Programy i pomoc dla osób adoptujących zwierzęta ze schroniska

Korzyści wykraczają poza samo pomaganie zwierzęciu potrzebującemu miłości i opieki; schroniska oferują wiele zasobów dla nowych właścicieli zwierząt, jak również! Większość schronisk oferuje programy, które pomagają uczyć ludzi, jak trenować swoje psy prawidłowo i dać im porady, jak dbać o nich prawidłowo, jak również.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*