Samochód po wypadku – co z nim zrobić?

Samochód po wypadku – co z nim zrobić?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po wypadku samochód musi zostać odholowany i sprawdzony. Jeśli jest uszkodzony, trzeba zdecydować, co z nim zrobić.

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić jest zadzwonienie do firmy ubezpieczeniowej i poinformowanie jej o wypadku. Wyślą oni rzeczoznawcę, który obejrzy uszkodzenia i określi, czy jest to strata całkowita, czy nie.

Jeśli uczestniczyłeś w wypadku i Twój samochód jest uszkodzony, być może zastanawiasz się, czy naprawić szkody, czy sprzedać pojazd.

Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż samochodu, musisz wiedzieć kilka rzeczy:

Koszt naprawy 

jeśli Twój samochód doznał dużych uszkodzeń to będzie wart mniej niż gdyby miał tylko drobne uszkodzenia. Jeśli zdecydujesz się na naprawę pojazdu, będziesz musiał uwzględnić to w swojej decyzji, ile pieniędzy chcesz za samochód.

Wiek samochodu 

Starsze samochody generalnie amortyzują się szybciej niż nowe, więc jeśli chcesz szybko sprzedać samochód, to może to nie być idealne rozwiązanie. Jeśli jednak jesteś gotów poczekać trochę dłużej przed sprzedażą, to może to być opcja dla Ciebie.

Jak wiele szkód jest 

Jeśli jest tylko drobne uszkodzenia, to powinno być dość łatwo pozbyć się wszelkich wgnieceń lub zadrapań z odrobiną lakieru, ale jeśli istnieje poważne uszkodzenie, to może sprawić, że ludzie pomyślą dwa razy o zakupie samochodu, ponieważ mogą nie ufać jego niezawodności po takim wypadku.

Jeśli chcesz pozbyć się swojego uszkodzonego pojazdu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby dowiedzieć się jak to zrobić: https://cargryf.pl/skup-aut/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*