Jakie elementy są niezbędne przy organizowaniu imprezy biegowej?

Jakie elementy są niezbędne przy organizowaniu imprezy biegowej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na organizację imprezy biegowej, należy zadbać o szereg aspektów formalnych, ale też wszystkie elementy organizacyjne w miejscu w którym będą odbywały się zawody. Co będzie niezbędne?

Kwestia bezpieczeństwa

Na poczet takich biegów angażowani są wolontariusze, ale również służby medyczne i mundurowe, które zabezpieczają całe wydarzenie. Z pewnością trzeba zatem przygotować odpowiednie punkty medyczne, gdzie lekarze będą się mogli zająć startującymi, jeżeli wystąpią u nich jakiekolwiek problemy zdrowotne w trakcie biegu lub po jego zakończeniu. Niezwykle istotne jest także przygotowanie samej trasy – musi być odpowiednio oznaczona oraz obłożona banerami, by nikt nie naruszył przestrzeni przeznaczonej dla biegnących.

Oprawa wydarzenia

Poza samą trasą konieczne jest zapewnienie właściwej oprawy całego wydarzenia. Warto stworzyć punkty w których biegacze będą mogli się napić i ewentualnie zjeść jakiś posiłek regeneracyjny po biegu. W przypadku szczególnie dużych imprez można również zapewnić atrakcje dla rodzin z dziećmi i osób towarzyszących uczestnikom, a więc stoiska ze słodyczami czy przekąskami. Takie rejony powinny być osłonięte przed deszczem, więc przydadzą się na pewno namioty magazynowe takie jak te http://mistor.com.pl/namioty-magazynowe.php.

Wreszcie dopełnieniem powinna być specjalnie wyznaczona strefa w której biegaczom sprezentuje się jakieś pamiątkowe gadżety, a osoby z najlepszymi wynikami nagrodzi statuetkami bądź medalami. Stworzy to odpowiednią otoczkę i zachęci wszystkich do ponownego udziału w ewentualnych kolejnych edycjach tego typu imprezy.

Tekst przygotowany w ramach współpracy z Mistor.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*