Jak przygotować motocykl do sezonu – o czym należy pamiętać?

Jak przygotować motocykl do sezonu – o czym należy pamiętać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda motocyklem w ostatnich latach stała się bardzo popularna, co ciekawe nie tylko wśród mężczyzn. Fani dwóch kółek przemierzają swoimi maszynami często niemałe odległości podczas wakacji, spotykają się na zlotach, odbywają przejażdżki. Dojeżdżają motocyklami również do pracy, korzystając z tego, że nie muszą stać w korkach. Jednak motocykl to pojazd, którym zdecydowanie lepiej podróżuje się podczas dobrej pogody. Na zimę pojazdy powinny trafić do garażu.

Wiosenny przegląd motocykla

Zacząć należy od naładowania akumulatora, który podczas kilku miesięcy postoju na pewno rozładował się, przynajmniej częściowo. Poza tym warto dokładnie obejrzeć ogumienie a w razie potrzeby kupić nowe. Można to zrobić chociażby na witrynie https://skyseba.pl/METZELER/pr/35. Bardzo ważne jest to, by sprawdzić ciśnienie powietrza w ogumieniu, co ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Należy dokładnie obejrzeć cały motocykl, zwrócić uwagę na wszelkie nieszczelności a w razie konieczności wymienić przeciekające uszczelki. Przed pierwszą jazdą powinniśmy także sprawdzić sprawność hamulców i stan tarcz hamulcowych. Oprócz tego obejrzeć, w jakim stanie jest łańcuch, zbadać jego naciąg i nasmarować. Po takim przeglądzie można wsiadać i zaczynać nowy sezon motocyklowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*