Jakie akcesoria w łazience warto zamienić na less waste?

Jakie akcesoria w łazience warto zamienić na less waste?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz bardziej popularny styl życia less waste reprezentuje odpowiedzialny sposób wybierania przedmiotów codziennego użytku, tak by zdecydowanie zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów. Mądre i przemyślane decyzje zakupowe są sposobem na realne działanie w celu ochrony planety. Wybór przyjaznych środowisku produktów np. akcesoriów łazienkowych nie musi jednak wiązać się z ograniczeniami i kompromisami. Na drodze świadomych ekologicznie zakupów można spotkać szeroką gamę propozycji, a warto rozpocząć szukanie od przedmiotów używanych w łazience.

Oszczędność miejsca i pieniędzy

Jednym z przykładów rozwiązania less waste jest maszynka do golenia na żyletki. Wykonana z metalu jest elegancka, solidna i praktyczna. Wystarczy wymieniać w niej żyletki, które są tanie oraz pomagają w redukcji odpadów nienadających się do recyklingu. Podobnym wyborem, dzięki któremu można zaoszczędzić pieniądze, jest kubeczek menstruacyjny. Mały, wygodny i bezpieczny, bo wykonany z silikonu medycznego. Jest świetną alternatywą dla podpasek i tamponów. Sprawdzi się w podróży, ponieważ zajmuje mało miejsca. Warto również zwrócić uwagę na szklane pilniczki do paznokci, które są poręczne i delikatniejsze dla paznokci. Wybór materiałów, które można ponownie wykorzystać jest jedną z zasad less waste.

Drewniana elegancja

Powrót do drewnianych akcesoriów nie jest wcale krokiem w tył. Wręcz przeciwnie! Warto postawić na elegancki wygląd szczotki do mycia i masażu, która stanie się funkcjonalną ozdobą łazienkową i umili prysznic lub kąpiel. Przedmiotem, który także posłuży do masowania ciała, jest specjalny masażer antycellulitowy, który pomoże uporać się z tym problemem. Na półce obok nich idealnie wkomponuje się drewniana mydelniczka, która dopełni stylowością każde wnętrze.

Bambusowe rozwiązania

Komplementowanie drewnianych akcesoriów łazienkowych można uzupełnić o bambusowe przedmioty codziennego użytku. Przy następnym zakupie szczoteczki do zębów warto rozważyć jej bambusową wersję. Zużyty egzemplarz można śmiało wyrzucić do kosza z bio odpadami. Z tego materiału produkuje się również waciki i patyczki do uszu. Alternatywą dla plastikowych szczotek i grzebieni do włosów są także te wykonywane są z pędów bambusa. Wszystkie przedstawione akcesoria są tak samo wygodne w użyciu co ich plastikowe odpowiedniki, jednak zdecydowanie bardziej eko.

Postanowienie ograniczenia zużywania plastikowych przedmiotów jest świadomym krokiem w stronę większej troski o środowisko. Less waste jest odpowiedzialnym stylem życia, który przynosi korzyści dla całej planety. Warto rozważyć przy następnych zakupach bardziej przyjaznych środowisku akcesoriów. Może nowy look łazienki oparty o metal, drewno i szkło zaskoczy swoją elegancją?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*