Jak wybrać odpowiednią pompę i filtr do basenu ogrodowego?

Jak wybrać odpowiednią pompę i filtr do basenu ogrodowego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polska leży w obszarze występowania zmiennych pór roku, z bardzo dużą zmiennością występujących temperatur. Jednym z efektów tego jest stosunkowo mała popularność budowy domowych, „standardowych” basenów stacjonarnych. Dużą popularnością cieszy się natomiast inna forma basenów, mianowicie baseny ogrodowe. Ich najważniejszą zaletą w polskim klimacie jest możliwość szybkiego i łatwego złożenia przed zimą. Eliminuje to konieczność specjalnego zabezpieczenia i konserwacji takich konstrukcji. Niebagatelną zaletą takich rozwiązań jest ich o wiele niższa cena i łatwość wymiany na nowy model. Na rynku dostępna jest szeroka oferta basenów ogrodowych. Występują one w różnych rozmiarach, kształtach, pojemnościach, kolorach i rozwiązaniach konstrukcyjnych. Każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie. Jeśli już decydujemy się na kupno dużego basenu ogrodowego, potrzebne nam będzie również odpowiednie oprzyrządowanie i akcesoria.

Czego dokładnie potrzebujemy?

Absolutnym minimum będzie zakup dobranej do basenu pompy wraz z filtrem. Jedynie pompy piaskowe nie wymagają stosowania filtra. To, jaką pompę kupimy, będzie zależało głównie od pojemności posiadanego basenu. Warto rozważyć kupno całego zestawu, czyli basenu, pompy oraz filtra, od jednego producenta. Do basenów Intex oferowane są np. specjalnie dobrane do nich pompy Intex

Jeśli już zdecydujemy się na zakup basenu i oprzyrządowania od różnych producentów, wówczas warto zadbać o to, aby pochodziły od renomowanych producentów. Dobrym wyborem będą np. pompy basenowe Bestway.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*