Jak urządzić kuchnię w kawalerce?

Jak urządzić kuchnię w kawalerce?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to istotne miejsce w każdym domu, ponieważ przygotowujemy tam posiłki. Z tego względu powinna być zaaranżowana w sposób funkcjonalny, a na dodatek atrakcyjny wizualnie. Ogromny problem z jej urządzeniem mają zawsze właściciele kawalerek – wynika to oczywiście z mocno ograniczonego metrażu. Kluczowe znaczenie ma zamontowanie odpowiednich mebli, które zajmą jak najmniej miejsca, ale pozwolą na swobodne przechowywanie produktów i wykonywanie typowych czynności związanych z gotowaniem. Najlepiej w tej roli sprawdzą się konstrukcje wykonane na zamówienie. Jeśli interesują nas tego rodzaju meble kuchenne Sieradz jest miastem, gdzie funkcjonuje salon posiadający je w swoim asortymencie. 

Dwie odmienne propozycje

Posiadacze kuchni zlokalizowanej obok niedużego salonu powinni koniecznie rozważyć połączenie tych dwóch pomieszczeń, tak aby maksymalnie zwiększyć przestrzeń. Pożądany kształt uzyskanego wnętrza to litera L, ewentualnie U. Zaleca się powieszenie szafek bezpośrednio pod sufitem i umiejscowienie blatu kuchennego pomiędzy lodówką a zlewem. Warto na nim zamontować niewielką płytę indukcyjną z co najmniej dwoma palnikami. Alternatywnym rozwiązaniem jest połączenie kuchni ze strefą sypialnianą.

Aranżacja polega tutaj na odgrodzeniu aneksu jadalnianego od łóżka za pomocą stołu otoczonego kilkoma krzesłami i wprowadzeniu wielu jasnych dodatków, które sprawią, że wnętrze będzie miało znacznie bardziej przestronny charakter. Przyda się też z pewnością kompaktowa szafa z lustrem oraz elegancka zasłona okienna. W każdym z powyższych przypadków zalecane jest umieszczenie w kuchni mebli na wymiar, perfekcyjnie dostosowanych do metrażu. Można je bez problemu zamówić m.in. w tym radomskim salonie: https://www.emkameble.pl/salon/radom/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*