Jak sprawić, aby nasze włosy były zdrowsze?

Jak sprawić, aby nasze włosy były zdrowsze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja włosów to stosunkowo prosty proces, który, jeśli jest wykonywany prawidłowo, może mieć trwały wpływ na zdrowie Twoich włosów. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Regularnie myj włosy szamponem

Myj włosy codziennie lub co drugi dzień szamponem przeznaczonym specjalnie do włosów suchych. Używaj ciepłej wody i myj włosy delikatnie, dokładnie masując skórę głowy. Spłucz cały szampon i odżywkę. Osusz włosy ręcznikiem lub pozwól im wyschnąć na powietrzu.

Zastosuj produkty nawilżające

Nawilżaj włosy po umyciu i nałożeniu odżywki, nakładając odżywkę na skórę głowy, rozprowadzając ją na całej głowie od nasady aż po końce, a następnie spłukując dokładnie ciepłą wodą, aż do momentu, gdy w wannie lub na skórze głowy nie pozostanie już żaden produkt. Możesz również zastosować odżywkę bez spłukiwania przed układaniem lub suszeniem włosów. Pomoże to utrzymać wilgoć na włosach, dzięki czemu nie będziesz musiała stosować jej ponownie po każdym myciu.

Używaj specjalnych preparatów i kosmetyków

Spróbuj raz w tygodniu zastosować maskę do włosów lub głęboką odżywkę, aby utrzymać zdrowe i nawilżone włosy. Możesz również używać specjalnych szamponów lub produktów przeznaczonych specjalnie do włosów zniszczonych. Zawierają one składniki, które pomagają usunąć wszelkie nagromadzone na skórze głowy osady i pozostawiają uczucie czystości i odświeżenia. Dobrym przykładem takich produktów, które pomagają odżywić włosy są te znajdujące się na stronie gr-7.eu.

Stosuj środki chroniące przed wysoką temperaturą przed stylizacją i suszeniem włosów

Narzędzia do stylizacji na ciepło, takie jak prostownice i lokówki, mogą uszkodzić włosy, jeśli nie jesteś ostrożna – ale nie muszą! Stosuj środki termoochronne przed użyciem tych narzędzi na Twoje włosy, a ochronisz je przed zniszczeniem. Możesz również spróbować użyć naturalnej czapki grzewczej lub ręcznika, aby chronić włosy podczas stylizacji termicznej. Pomoże to utrzymać wilgoć we włosach, więc nie będziesz musiała nakładać jej ponownie po każdym myciu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*