Jak oświetlić ogród?

Jak oświetlić ogród?

Pixabay/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród jest bardzo cenioną przestrzenią przydomową. Wiele osób spędza tam sporo czasu w ciągu dnia, lecz z powodzeniem można tam przebywać także wieczorem czy nocą. W takim przypadku potrzebne będzie jednak dobre oświetlenie. Jak rozstawić lampy, by ładnie oświetliły ten rejon przy domu? 

Przemyślany projekt i odpowiedni dobór lamp

Kwestia aranżacji oświetlenia ogrodu nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim nie należy umieszczać tam zbyt wielu źródeł światła, gdyż może to zaburzyć proporcje i przynieść niepożądane efekty. Poszczególne punkty oświetleniowe trzeba zatem dobrze przemyśleć, umieszczając je w kluczowych miejscach. Powinny one oświecać ścieżki, taras, altanę czy piękne ozdoby, które będą wtedy odpowiednio wyeksponowane. Dobrze sprawdzają się niskie słupki, montowane w ziemi, które oświetlają takie elementy od dołu.

W przypadku przestrzeni w bezpośredniej bliskości budynku, można wykorzystać kinkiety na samej elewacji. Wybierając takie lampy zewnętrzne warto odwiedzić dobry sklep z oświetleniem, w którym znajdą się rzeczy dostosowane do warunków panujących na dworze. By cały projekt był bezpieczny i efektywny, trzeba wykorzystać lampy działające pod wodą oraz wykonane z trwałych materiałów, gdy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*