Jak oduczyć i czym zastąpić słodycze w diecie dziecka?

Jak oduczyć i czym zastąpić słodycze w diecie dziecka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czekolada, batony czy też domowe ciasta, mimo że uwielbiane przez większość z nas, w diecie małego dziecka nie są wskazane. Istnieją badania dowodzące negatywnego wpływu cukru na organizm małego człowieka. Jak zatem oduczyć nasze pociechy spożywania słodyczy? Czym możemy je zastąpić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Jak wyeliminować cukier w diecie dziecka?

Jak wiemy, dzieci już od najmłodszych lat bardzo lubią słodycze. Nic w tym dziwnego, skoro nawet my, dorośli, lubimy się nimi zajadać. Dlatego też warto zmiany wprowadzać od nas samych. W domu, w którym nie znajdzie się słodkich przekąsek, również i dzieci nie będą ich spożywać. Kolejnym sposobem na oduczenie maluchów spożywania słodyczy, jest szczera rozmowa. Przeprowadzona z pediatrą i dietetykiem, którzy wyjaśnią, dlaczego cukier w diecie maluchów jest niezdrowy, może skutecznie wpłynąć na zmianę nawyków.

Czy jednak musimy całkowicie rezygnować z przekąsek? Jak się okazuje, nie jest to konieczne. Warto jednak poszukać zdrowszych rozwiązań. Mogą to być orzechy lub w przypadku młodszych dzieci – owoce w każdej postaci. Mogą one całkowicie zaspokoić potrzebę sięgnięcia po coś słodkiego, dodatkowo dostarczając organizmowi wielu cennych składników. Surowe czy też po obróbce termicznej – zawsze będą wyśmienicie smakować. Nadają się do tworzenia różnorodnych kompozycji i wspaniałych, kolorowych dań. Dobrym wyborem będzie gotowy kompot powstały np. z moreli i mango, który znajdziemy na stronie https://hultaj.co/produkty/mango/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*