Jak działają odpromienniki?

Bóle głowy, niewyspanie, różnego rodzaju infekcje czy chroniczne zmęczenie to tylko niektóre z dolegliwości, na które współcześnie narzekają miliony ludzi na całym świecie. Wymienione objawy są w dużej mierze skutkiem promieniowania pochodzącego z linii wysokiego napięcia, nadajników oraz odbiorników radiowych i telewizyjnych, komputerów, telefonów komórkowych, routerów, transformatorów i wielu innych urządzeń wykorzystujących w swoim działaniu tzw. mikrofale. Jednym ze sposobów ochrony przed tymi niekorzystnymi czynnikami są odpromienniki.
Urządzenia techniczne, ale i pochodzące z natury
Odpromiennik szkodliwego promieniowania to proste urządzenie techniczne, które jest zbudowane w taki sposób, aby mieć możliwość kształtowania oraz zmieniania warunków radiestezyjnych. Dzięki temu trwale zmniejsza lub nawet całkowicie neutralizuje szkodliwe promieniowanie występujące w naszym otoczeniu. Taki sprzęt powinien się charakteryzować przede wszystkim zdolnością do skutecznego, znacznego obniżania promieniowania oraz trwałością i stabilnością osiągniętego efektu.
Odpromienniki można podzielić na kilka grup:
- specjalne przegrody odbijające mikrofale lub odchylające je
urządzenia pochłaniające promieniowanie – działające na zasadzie absorpcji szkodliwych fal (przykładem jest odpromiennik samochodowy do bezpiecznej jazdy) - urządzenia interferencyjne – funkcjonujące na zasadzie zjawiska nakładania się fal na siebie
- ekrany rozpraszające
- emitery generujące energię
Odpromienniki mogą również występować w formie naturalnej. Często bowiem wykorzystuje się w celu ochrony przed promieniowaniem np. kamienie (tzw. otoczaki), prześcieradła z lnu, wełnę owczą, łupiny orzechów czy gorczycę.