Hartowanie indukcyjne – jakie ma atuty?

Hartowanie indukcyjne – jakie ma atuty?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hartowanie indukcyjne w Hartomed to proces stosowany w celu zwiększenia twardości materiału. Jedną z jego głównych zalet jest to, że może być stosowany na częściach o nieregularnych kształtach, a nawet wykonanych z różnych materiałów.

Indukcyjna maszyna grzewcza wykorzystuje elektromagnes do wytworzenia intensywnego pola magnetycznego wewnątrz kawałka metalu. Powoduje to, że metal gwałtownie się nagrzewa i staje się bardziej kruchy. Po usunięciu magnesu, metal szybko się chłodzi i twardnieje.

Proces ten może być stosowany zarówno do metali żelaznych, jak i nieżelaznych, w tym stopów aluminium i stali o wysokiej zawartości węgla. Możliwe jest również zastosowanie hartowania indukcyjnego na tworzywach sztucznych i szkle.

Hartowanie indukcyjne ma kilka zalet w stosunku do innych metod hartowania metalu, w tym:

Jest opłacalne 

Hartowanie indukcyjne kosztuje znacznie mniej niż inne metody, np. hartowanie, ponieważ nie wymaga dodatkowego sprzętu. Ponadto nie trzeba kupować drogich materiałów, takich jak węgiel lub węglik wolframu, chyba że chcemy uzyskać jeszcze twardszy rezultat (ale to często nie jest konieczne).

Jest uniwersalne 

Hartowanie indukcyjne można stosować do każdego rodzaju metalu, w tym do aluminium, stali nierdzewnej, mosiądzu, a nawet tytanu. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój materiał nadaje się do hartowania indukcyjnego, zapytaj nas najpierw!

Szybko tworzy wysokiej jakości rezultaty 

Większość elementów potrzebuje zaledwie kilku minut, aby osiągnąć nowy poziom twardości po rozgrzaniu ich przez cewkę indukcyjną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*