Grafik – czym się zajmuje i czego potrzebuje do pracy?

Grafik – czym się zajmuje i czego potrzebuje do pracy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opis zawodu

Grafik komputerowy to niezwykle interesujący i przyszłościowy zawód. Wysokiej klasy specjaliści są rozchwytywani na rynku i mogą liczyć na wysokie zarobki. Co niezwykle ważne, żeby zostać grafikiem nie trzeba kończyć studiów na kierunkach informatycznych lub plastycznych. Wielu znakomitych specjalistów nie może pochwalić się kierunkowym wykształceniem. Są pasjonatami i samoukami, a doświadczenie oraz umiejętności zdobywali, ucząc się z książek, czasopism branżowych, czy internetowych tutoriali.

Do podstawowych zadań grafików komputerowych należy cyfrowa obróbka zdjęć, a także przygotowywanie materiałów do druku. Osoby pracujące w tym zawodzie są także chętnie zatrudniane przez różnego rodzaju agencje reklamowe do tworzenia logotypów lub materiałów marketingowych.

Podstawowe narzędzia pracy

Grafika komputerowego nie może pracować bez wydajnego komputera. Stacje graficzne przeznaczone do obróbki specjalistycznych programów wyróżniają się znakomitymi parametrami technicznymi. Żeby sprzęt działał szybko i płynnie, musi być wyposażony przede wszystkim w szybki procesor, dużą ilość pamięci operacyjnej, a także znakomitą kartę graficzną. Wielu grafików nie wyobraża sobie także pracy bez tabletu, pozwalającego na precyzyjne tworzenie projektów za pomocą cyfrowego pióra.

Oczywiście nawet najlepszy sprzęt będzie bezużyteczny bez odpowiedniego oprogramowania. Część specjalistów przyznaje, że podczas pracy chętnie korzysta także z laptopów. Urządzenia te wykorzystywane są przede wszystkim jako elektroniczny notatnik, w którym grafik umieszcza wszystkie swoje pomysły i idee, które przychodzą mu do głowy w trakcie prac nad innymi projektami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*