Folie ochronne – dlaczego warto je stosować?

Folie ochronne – dlaczego warto je stosować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednie zabezpieczenie urządzeń przenośnych jest zdecydowanie jedną z najważniejszych czynności, które należy wykonać bezpośrednio po zakupie sprzętu. Dotyczy to nie tylko smartfonów, ale również i tabletów, które także narażone są na różnej maści uszkodzenia.

Ochrona wyświetlacza 

Zdecydowanie jednym z najważniejszych elementów, który należy zabezpieczyć w pierwszej kolejności jest wyświetlacz. Tutaj z pomocą przychodzą różnego rodzaju folie ochronne, które mają chronić przed zarysowaniem ekranu oraz ewentualnym upadkiem. W pierwszej kolejności, należy tutaj wspomnieć szkłach hartowanych. Szkło hartowane na tablet jest jednym z najlepszych rozwiązań, jeśli mówimy o bezpieczeństwie urządzenia. Sam zakup to raczej niewielki koszt, który może zmieścić się w granicach 10-30 złotych, jednak za lepszej jakości model przyjdzie nam zapłacić już nawet 100 złotych. Sama dostępność również jest niezwykle duża. Praktycznie każdy sklep stacjonarny oferuje tego typu szkła. Istnieje także możliwość kupna online, np. na https://etuitab.pl/folie-ochronne.

Montaż

Podobnie jak w przypadku smartfonów, także i w tym wypadku montaż szkła hartowanego nie powinien sprawić najmniejszych problemów. W pierwszej kolejności trzeba dokładnie wyczyścić ekran, a następnie złapać szkło za krawędzie i przyłożyć do wyświetlacza. Przy pomocy specjalnego zabezpieczenia naklejamy je na ekran. Reasumując, stosowanie folii ochronnych czy szkieł hartowanych jest niezwykle istotne pod kątem zachowania bezpieczeństwa, ale również i nienagannego wyglądu urządzenia. Dzięki ochronie wyświetlacz nie ulegnie zarysowaniu, a podczas upadku jest duża szansa, że tablet wyjdzie bez szwanku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*