Co zrobić, gdy olej cieknie z silnika?

Co zrobić, gdy olej cieknie z silnika?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyciek oleju z silnika zazwyczaj jest objawem poważniejszego uszkodzenia. Jest to najważniejszy płyn eksploatacyjny w samochodzie, dzięki któremu silnik pracuję. To czy jest konieczna natychmiastowa naprawa zależy od intensywności wycieku oraz od ogólnego stanu auta.

Źródło problemów

Olej silnikowy pełni ważną rolę w samochodzie. Jego najważniejsze zadanie to smarowanie elementów silnika. Ponadto, chroni przed rdzą, odbiera ciepło i przekazuje zanieczyszczenia do filtra. Wiemy już jaką rolę spełnia olej silnikowy w samochodzie, dlaczego więc wycieka? Tego typu problemy zdarzają się nawet w nowych samochodach. Wtedy zazwyczaj jest to wada materiałowa lub nieprawidłowy montaż.

Wycieki oleju w starszych autach zazwyczaj zdarzają się z powodu zbyt wysokiego ciśnienia w układzie smarowania lub innych usterek silnika. Takie przypadki dużo częściej zdarzają się w starszych pojazdach, bo z czasem uszczelniacze i przewody tracą swoje właściwości. Układ smarowania jest zazwyczaj całkowicie szczelny, więc olej wycieka z połączeń między podzespołami samochodu.

Wyciek z uszczelki

Jeśli nie jesteśmy w stanie ustalić, z którego miejsca wycieka olej powinniśmy zlecić sprawę do profesjonalnego warsztatu. Jeżeli znamy to miejsce możemy kupić uszczelkę przez internet np. na http://getparts.pl i samodzielnie spróbować wymiany. Problemy sprawiać mogą uszczelki wałów – korbowego, rozrządu lub sprzęgłowego.

Wyciek z pokrywy głowicy

Jeśli zauważymy, że to nie uszczelka sprawia problemy problemu należy szukać gdzie indziej. Często zdarza się wyciek z pokrywy głowicy. W takim przypadku wystarczy ją zamówić dla danego samochodu, na przykład pokrywę głowicy cylindrów do AUDI dostępna na https://getparts.pl/marki/audi. Wymiana jest szybsza i łatwiejsza niż w przypadku uszczelek czy przewodów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*