Drzwi klasyczne czy przesuwne?

Drzwi klasyczne czy przesuwne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drzwi to jeden z najważniejszych elementów wykończeniowo-wyposażeniowych każdego budynku. zarówno mieszkalnego, jak i stricte użytkowego. Wybierając drzwi, większość osób zwraca uwagę na ich funkcjonalność oraz szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Równie ważna jest strona estetyczna.

Drzwi przesuwane w małym mieszkaniu

Odpowiednio dobrane drzwi to komfort i wygoda użytkowania. Wśród propozycji znaleźć można zarówno klasyczne drzwi skrzydłowe, modele uchylne oraz przesuwne. Wybór konkretnego rozwiązania warto uwzględnić już na etapie projektowania, analizując przy tym indywidualne potrzeby oraz możliwości techniczne. Drzwi przesuwne pod względem technicznym należą do modeli mało wymagających, dlatego też idealnie sprawdzą się w małych, ciasnych pomieszczeniach, umożliwiając optymalne zagospodarowanie przestrzeni użytkowej.

Estetyczne i funkcjonalne drzwi przesuwne naścienne

Niebanalnym rozwiązaniem okazują się także drzwi przesuwne naścienne, które doskonale łączą estetyczne wykończenie z funkcjonalnością.
W zależności od indywidualnych potrzeb oraz wielkości pomieszczenia, można wybrać drzwi przesuwne naścienne jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe, dostępne są także modele z większą ilością skrzydeł.

Warto podkreślić, że drzwi przesuwne dwuskrzydłowe umieszczone na jednej szynie po zamknięciu tworzą spójną całość. Jeśli natomiast każde skrzydło porusza się po innej szynie, drzwi po zamknięciu nie będą tworzyć jednej płaszczyzny, aczkolwiek fakt ten w żaden sposób nie wpływa na ich funkcjonalność i komfort użytkowania. Wśród propozycji znaleźć można drzwi przesuwne naścienne pełne oraz przeszklone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*