Dlaczego pomiary pomieszczeń są tak ważne?

Dlaczego pomiary pomieszczeń są tak ważne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup nowego domu lub mieszkania wiąże się z jego umeblowaniem. Przed przystąpieniem do zakupu wyposażenia ważna jest wiedza, gdzie i co się zmieści. 

Na co zwracać uwagę?

W sytuacji zakupu nowego mieszkania pomiary pomieszczeń są ważne przy spisaniu protokołu ostatecznego. Klientom jak i deweloperom zależy na pozytywnym zakończeniu transakcji. Warto sprawdzić czy to co kupujemy zgadza się z projektami. Często bywa tak, że wymiary wpisane w umowie przedwstępnej delikatnie odbiegają  od tych, które są stanem faktycznym. Będzie wiązało się to z lekką dopłatą do ceny końcowej zakupu nieruchomości. 

Kolejny ważny punkt, z którym wiąże się wiedza o wielkości własnego kąta to umeblowanie. Pojawią się odpowiedzi na pytania takie jak: czy w łazience zmieści się wanna? Czy w kuchni da się wstawić gotowe szafki, czy lepiej zrobić meble na zamówienie? Czy w sypialni lepiej wstawić gotową szafę? Może wysokość pomieszczeń jest niestandardowa i łatwiej wykonać meble dedykowane. To samo tyczy się pokoju dziennego czy sypialni.  Odpowiednia wiedza o tym jak długie i szerokie jest pomieszczenie, pomoże na ekonomiczne rozplanowanie przestrzeni. Należy pamiętać o miejscu na elementy takie jak: lodówka, piekarnik, pralka, szafy, łóżka. Wiedza na temat wielkości pomieszczeń rozwiąże wiele wątpliwości. Usprawni też proces realizacji i wyposażenia nieruchomości.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*