Rodzaje oświetlenia

Rodzaje oświetlenia
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Temat oświetlenia został poruszany na forach i blogach specjalistycznych już wiele razy. Mimo to, jest to jedna z najczęściej wpisywanych fraz w wyszukiwarkę Google. Jak to w takim razie jest z tym oświetleniem? Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie będzie przeznaczenie danego produktu?

Oświetlenie zewnętrzne czy wewnętrzne?

Pierwsza najważniejsza kwestia to odpowiedź na pytanie, czy szukamy oświetlenia zewnętrznego czy wewnętrznego? Czym się różnią? Otóż zewnętrzne najwcześniej kojarzy nam się z oświetleniem ogrodowym. I jest to bardzo trafne skojarzenie. Wybór lamp ogrodowych jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejnym przykładem mogą być popularne latarnie stawiane przy drogach, chodnikach. To również klasyfikujemy jako oświetlenie zewnętrzne.

Co zalicza się w takim razie do oświetlenia wewnętrznego? Znów, pierwsze co przychodzi na myśl, to standardowe oświetlenie domowe. Lampy kuchenne, halogeny łazienkowe, lampki nocne, czy wymyślne żyrandole do pokoju gościnnego. Również jest to dobre skojarzenie. Kwestia oświetlenia w domu jest bardzo ważna i od wyboru rodzajów lamp można nabawić się migreny.

Kolejnym rodzajem, o którym warto wspomnieć to oświetlenie przemysłowe. W wolnym języku, jest to oświetlenie, które możemy znaleźć w miejscu swojej pracy, na hali, na magazynie, czy w zwykłym biurze. Jest to bardzo ważna sprawa i nie należy bagatelizować specjalistycznych ustaleń dotyczących oświetlenia na stanowiskach pracy.

Są takie stanowiska, gdzie odpowiednie oświetlenie jest kluczowe w wykonywaniu swoich obowiązków na najwyższym poziomie. Wszelkie prace manualne, kontrola jakości części produkcyjnych, czy choćby praca biurowa w okresie zimowym, kiedy jest bardzo szybko ciemno. Dobrej jakości oświetlenie do takich pomieszczeń można sprawdzić np. tutaj: https://www.elektromarketania.pl/69-oswietlenie-przemyslowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*