Czym wyróżnia się spedycja morska?

Czym wyróżnia się spedycja morska?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Spedycja morska to działania usprawniające jeden z najefektywniejszych sposobów transportowania towarów. Tego typu usługi sprawiają, że handel międzynarodowy staje się jeszcze prostszy. Wyjaśniamy, czym wyróżnia się spedycja morska. 

Spedycja morska – na czym polega?

Specjaliści zajmujący się omawianym typem spedycji mają dbać o kompleksową obsługę transportowania towarów drogą morską. Ich najważniejsze zadania to:

– przygotowanie dokumentów celnych,

– ubezpieczenie towaru,

– kontrolowanie dostawy od drzwi do drzwi,

– obsługa magazynowa i przeładunkowa,

– kontakt z kontrahentami i firmami transportowymi.

Jest to tylko część obowiązków profesjonalnego spedytora morskiego. Jedną z największych zalet transportu drogą morską jest możliwość przewożenia bardzo dużej ilości ładunków przy stosunkowo niewielkich kosztach. Takie działania pozwalają na przewóz żywności, sprzętów elektronicznych i wielu innych towarów. W przypadku dużych frachtowców transportowane produkty są umieszczane w specjalnych kontenerach, które są obsługiwane przez dźwigi. W celu przetransportowania towarów drogą morską warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów np. na stronie internetowej http://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-morska/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*