Czym jest tablo ze zdjęciami?

Czym jest tablo ze zdjęciami?

Artem Podrez/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tablo ze zdjęciami to piękna forma prezentacji fotografii. Coraz częściej można natknąć się na oferty realizacji artystycznego, unikatowego tablo, zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm czy szkół. Czym jednak jest tablo?

Francuskie korzenie

Tablo (z języka francuskiego – tableau, czyli tablica) to tradycyjna forma prezentacji zdjęć, najczęściej wykorzystywana w szkołach jako przedstawienie absolwentów danego rocznika. Z reguły składa się z pojedynczych zdjęć osób z grupy, chociaż współcześnie spotkać można tablo z różnymi zdjęciami, często umieszczane są także zdjęcia zbiorowe w mniejszych lub większych grupkach, a sama forma prezentacji jest dużo bardziej swobodna. W niektórych miastach tabla wystawiane są publicznie, np. w witrynach sklepów, po zakończeniu roku szkolnego, co jest miłym gestem w kierunku uczniów kończących szkołę.

Nie tylko w szkole

Tablo umożliwia przedstawienie grupy osób w wyjątkowo elegancki i estetyczny sposób. Taka forma może być również wykorzystana do przedstawienia rodzinnego drzewa genealogicznego. Tablo ze zdjęciami rodzinnymi to fantastyczna pamiątka i wspomnienie bliskich osób, również tych, które odeszły. Warto zainwestować w tego rodzaju prezentację fotografii własnej rodziny, to również fantastyczny pomysł na prezent, zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Tablo można wykonać własnoręcznie lub skorzystać z ofert wykonania takiej tablicy przez profesjonalnego artystę. Niezależnie od formy – tablo to piękna pamiątka, która doceniana będzie przez pokolenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*