Czy zakup używanych wózków widłowych jest opłacalny?

Czy zakup używanych wózków widłowych jest opłacalny?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózek widłowy to sprzęt wykorzystywany powszechnie w bardzo wielu firmach. Służy przede wszystkim do transportowania oraz układania różnych towarów, które są zbyt ciężkie dla ludzi. Wykonywanie tych czynności za pomocą wspomnianego pojazdu jest znacznie szybsze i bardziej sprawne, co skutkuje oszczędnością pieniędzy oraz czasu. Właściciele przedsiębiorstw pragnący wyposażyć je w dobrej jakości używane wózki widłowe powinni koniecznie zapoznać się z przykładową ofertą na http://www.cetusgdynia.pl/.

Czasami nie warto przepłacać

Zakup używanego wózka widłowego jest dobrym rozwiązaniem głównie z powodu stosunkowo niskiej ceny. Pamiętajmy bowiem, że zupełnie nowy pojazd pochodzący prosto od producenta to często ogromny wydatek, sięgający nawet kilkudziesięciu złotych – oczywiście ostateczna kwota zależy od marki, przeznaczenia i funkcjonalności maszyny (np. modele gazowe i spalinowe są droższe od elektrycznych). W najlepszym wypadku oszczędzimy do 50%. Przed nabyciem wózka z drugiej ręki należy zawsze dokładnie zweryfikować jego stan techniczny i ogumienie oraz rzucić okiem na pełną dokumentację (z aktualnymi badaniami i przeglądami).

Warto wybierać jedynie te egzemplarze, na które sprzedawca wystawia minimum roczną gwarancję. Dzięki temu mamy pewność, że używane wózki widłowe w razie jakichkolwiek problemów ze sprawnym działaniem w tym okresie zostaną naprawione za darmo w autoryzowanym serwisie. Omawiane rozwiązanie jest opłacalne zwłaszcza dla właścicieli małych i dopiero wkraczających na rynek firm, którzy zazwyczaj nie dysponują wystarczającymi środkami na nowe wyposażenie. Dobra alternatywa to również wynajem wózków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*