Czy tampony i podpaski mogą być ekologiczne?

Czy tampony i podpaski mogą być ekologiczne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ciągu ostatnich kilku lat znakomicie rozwinął się rynek produktów ekologicznych. Zadowoleni są przede wszystkim entuzjaści zdrowej i nieprzetworzonej żywności, ale oferowany przez sklepy asortyment jest znacznie szerszy. Bez problemu można zakupić również kosmetyki czy środki czystości z certyfikatem bio. Wystarczy zapoznać się z proponowaną przez wielu producentów zróżnicowaną gamą produktów.

Innowacje ekologiczne – warto wiedzieć

Trend życia w zgodzie z naturą zyskał już sobie duże grono zwolenników. Wyroby bez konserwantów oraz zbędnej chemii dostępne są już nawet w małych miejscowościach. Ciekawy asortyment udostępniają także sklepy internetowe. Coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet cieszą się wyroby kosmetyczne a nawet artykuły higieniczne. Warto zwrócić uwagę na podpaski ekologiczne, które wykonywane są ze 100% naturalnej bawełny.

Co ważne, taki produkt jest również hipoalergiczny – nie powoduje żadnych podrażnień ani alergii. Podczas produkcji nie są wykorzystywane substancje toksyczne (takie jak chlor oraz inne wybielacze stosowane przy konwencjonalnych wyrobach). Certyfikowane wkładki higieniczne zapewniają dużą swobodę użytkowania, komfort i maksymalne bezpieczeństwo dla zdrowia.

W dobrze zaopatrzonych sklepach dostępne są także tampony organiczne. Można je dostać np. na https://gentleday.pl/produkty/tampony. Część kobiet bardziej preferuje taką formę ochrony podczas miesiączki, co jak widać producenci również uwzględnili w swojej propozycji ofertowej. Można je oczywiście dobrać także pod względem

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*