Co zrobić gdy pies gryzie meble?

Co zrobić gdy pies gryzie meble?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli pies gryzie meble, może to być spowodowane ząbkowaniem lub tym, że nie ma innego ujścia dla swojej energii. Jeśli masz zwyczaj pozostawiania psa samego na długie okresy czasu, może to być powód, dla którego żuje twoje meble.

Dlaczego psy gryzą meble?

Psy gryzą meble, ponieważ są znudzone i potrzebują czegoś do zrobienia. Jeśli masz psa, który jest znudzony, to powinieneś spróbować znaleźć mu coś do zrobienia. Może wyjść na zewnątrz i bawić się zabawkami lub może chodzić na spacery. Jeśli nie chcesz wziąć go na zewnątrz lub chodzić z nim, to powinieneś dostać mu kilka zabawek, które może żuć.

Innym powodem, dla którego psy będą gryźć meble, jest ząbkowanie. Szczenięta mają zęby dziecka, które w końcu wypadają, a następnie rosną dorosłe zęby. Kiedy to się stanie, szczenięta będą gryźć wszystko w zasięgu wzroku tylko dlatego, że czuje się dobrze na swoich dziąsłach, które są obolałe od ząbkowania. Możesz kupić pierścienie ząbkujące dla szczeniąt w każdym sklepie zoologicznym lub online i dać je swojemu szczeniakowi, gdy zacznie gryźć meble, więc ma coś innego do żucia oprócz twojej miłej kanapy!

Jak temu zapobiec?

Powinieneś spróbować dać mu jakieś zabawki do żucia zamiast elementów mebli. Możesz spróbować z gryzakami z poroża jelenia! Należy również upewnić się, że pies dostaje wystarczająco dużo ćwiczeń każdego dnia, aby nie stał się znudzony lub sfrustrowany podczas gdy w domu sam przez cały dzień z niczym do zrobienia, ale żuć na rzeczy, takie jak kanapy i krzesła!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*