Ozonoterapia jest w ostatnim czasie bardzo popularną metodą, która służy między innymi leczeniu chorób skórnych. Nieco mniej znaną odmianą ozonoterapii, która stanowi jedną z niekonwencjonalnych metod leczniczych różnych schorzeń i dolegliwości jest ozonoterapia krwi, określana inaczej mianem autohemotransfuzji.
Zabieg ozonoterapii krwi polega na wkłuciu się do żyły pacjenta oraz pobraniu do odpowiednio przygotowanej probówki około 100 ml krwi. Następnie przy pomocy specjalistycznej aparatury medycznej krew ta podlega procesowi ozonowania i następnie znów trafia do organizmu danego pacjenta. Ozonoterapia krwi jest zabiegiem bezpiecznym, przede wszystkim ze względu na fakt, że do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się jednorazowe elementy, które utrzymują sterylność oraz wysoką higienę podczas zabiegu, minimalizując ryzyko zakażenia czy innych powikłań. Zabieg ozonoterapii krwi trwa około 30 minut i oprócz ewentualnego bólu związanego z wkłuciem nie jest powodem do dyskomfortu pacjenta.
Ozonoterapia ma bardzo silne działanie wirusobójcze, bakteriobójcze oraz grzybobójcze. Jest bardzo skuteczna w walce z gronkowcami oraz paciorkowcami. Ozon rozpuszcza stare i niezbyt dobrze funkcjonujące komórki, co daje możliwość ich wymiany i tym samym powrotu organizmu do naturalnego stanu prawidłowej homeostazy. Ozonoterapia krwi może być stosowana w leczeniu wielu chorób i dolegliwości. Wspomaga między innymi osłabiony system immunologiczny, leczenie chorób serca, trudno gojących się ran, cukrzycy, chorób wywoływanych przez pasożyty czy boreliozy.
Artykuł napisany we współpracy z Feel Good Poznań – specjalistyczną kliniką witaminową.
Interesuje Ciebie kroplówka na wzmocnienie? Sprawdź ofertę Feel Good.