Carporty – czym są i jakie korzyści mogą przynieść posiadaczom takiego rozwiązania

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiata garażowa określana także jako carport jest idealnym rozwiązaniem dla osób które szukają taniego ale i skutecznego miejsca na umieszczenie auta oraz jego ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Sposób jej montażu jest bardzo prosty i szybki. Carport z założenia jest konstrukcją otwartą, posiadającą do 3 ścian bocznych oraz dach. Wyróżnia się wiaty garażowe wolnostojące jak i te przylegające jedną ścianą do budynku, dzięki czemu stanowią estetyczne przedłużenie budynku. Wiaty produkowane są zarówno z drewna, szkła jak i metalu, dzięki czemu każdy klient znajdzie carport idealnie dopasowany do własnych oczekiwań.

Najważniejsze zalety posiadania carportu

Do najważniejszych zalet zabudowanych wiat garażowych należy zaliczyć ochronę karoserii auta przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi takimi jak silny wiat, deszcz, grad oraz śnieg. Wiaty tego typu sprawdzają się doskonale jeśli miejsca na działce jest niewiele. Rozwiązanie to jest idealne w przypadku długich i wąskich działek, gdzie nie ma możliwości wybudowania garażu wolnostojącego. Wyróżnia je także niski koszt budowy w porównaniu z garażami tradycyjnymi.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli carportów. Ciekawe konstrukcje oraz duży wybór materiałów i wzornictwa oferuje m.in. https://walkways4u.com/carporty-wiaty-garazowe/. Co ważne, nie wymagają one uzyskania pozwolenia na budowę, bowiem budowle tego typu o powierzchni do 50 m2 nie są regulowane przez przepisy prawa budowlanego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*