Bramy – ich rodzaje i zastosowanie

Bramy – ich rodzaje i zastosowanie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów bram i wszystkie są zaprojektowane tak, aby utrzymać ludzi i pojazdy na zewnątrz. W niektórych przypadkach, brama jest również zaprojektowany, aby utrzymać ludzi w. Bramy przemysłowe są zaprojektowane tak, aby utrzymać ludzi na zewnątrz, jednocześnie pozwalając pojazdom przejść. Mogą być wykonane z dowolnej liczby materiałów, ale najczęściej są wykonane ze stali, kutego żelaza lub aluminium. Ich wykonaniem zajmują się profesjonalne firmy, takie jak Margodoors. Chociaż bramy przemysłowe mogą wyglądać podobnie do innych typów bram, istnieje kilka kluczowych różnic, które czynią je wyjątkowymi.

Czym się różnią bramy przemysłowe od innych

Pierwsza różnica między bramami przemysłowymi i mieszkalnymi to wielkość otworu bramy. Bramy mieszkalne są zazwyczaj wystarczająco małe, aby osoba mogła przejść przez nie bez konieczności otwierania ich najpierw. Bramy przemysłowe muszą być wystarczająco duże, aby pojazd lub ciężarówka mogła przejść bez problemu. Oznacza to, że trzeba będzie znacznie więcej miejsca dla bramy przemysłowej niż to, co trzeba dla mieszkalnego jeden.

Druga różnica między bramami mieszkalnymi i przemysłowymi to sposób ich zabezpieczenia po zamknięciu. Bramy mieszkalne nie muszą być tak bezpieczne jak przemysłowe, ponieważ żadne pojazdy nie będą przez nie regularnie przejeżdżać. Bramy przemysłowe muszą być zabezpieczone zamkami lub zatrzaskami, aby nie mogły być otwarte przez nieupoważniony personel lub pojazdy przejeżdżające obok nich z dużą prędkością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*