Bezawaryjna praca klimatyzacji samochodowej – czy jest to możliwe?

Bezawaryjna praca klimatyzacji samochodowej – czy jest to możliwe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja samochodowa to komfort i wygoda podczas użytkowania pojazdu w upalne dni. Nie zawsze jednak system klimatyzacji działa bezawaryjnie – czy można uniknąć kosztownych usterek, które uniemożliwiają efektywne chłodzenie powietrza? Otóż wystarczy pamiętać o regularnym serwisie i cieszyć się sprawną klimatyzacją na dłużej.

O czym pamiętać, aby klimatyzacja działała bez zarzutu?

Można cieszyć się bezawaryjną pracą klimatyzacji samochodowej, o ile tylko będzie ona regularnie serwisowana. Przynajmniej raz w roku warto wybrać się do dobrego mechanika, który zajmuje się sprawdzaniem układu przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi, jak np. ze strony https://climapartner.pl/10494-sprawdzanie-szczelnosci-azotem. Podczas serwisu sprawdzana jest szczelność całego układu w poszukiwaniu nieszczelnych wężyków czy starzejących się uszczelek. Nowoczesne warsztaty wykorzystują do tego azot. Co 2 lata konieczne jest nabijanie klimatyzacji samochodowej, czyli uzupełnienie czynnika chłodzącego. Zbyt niski poziom czynnika może skutkować nie tylko brakiem efektu chłodzenia, ale również uszkodzeniem kompresora.

Regularna dezynfekcja

Niezwykle ważne jest również regularne oczyszczanie układu. Dzięki temu powietrze wpuszczane do wnętrza samochodowego jest czyste i pozbawione zarodników grzybów. Dobrym pomysłem jest poddanie klimatyzacji pojazdowej ozonowaniu, które zabija bakterie, wirusy i grzyby. Dzięki temu używanie klimatyzacji jest neutralne dla zdrowia, ale także przedłuża się żywotność układu chłodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*