Akcesoria dziecięce przydatne każdemu maluchowi

Akcesoria dziecięce przydatne każdemu maluchowi
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Młodzi rodzice zasypywani są różnego rodzaju reklamami i ofertami produktów, niezbędnych w opiece nad dzieckiem. Często mamy jednak problem z wybraniem odpowiednich drobiazgów, nie wiedząc na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji. Co się przyda w opiece nad dzieckiem i jakie cechy produktów są ważne?

Na dobry sen

Właściwe wyposażenie łóżeczka często wpływa na to, czy dziecko będzie dobrze spało. Dlatego też zwróćmy szczególną uwagę, czy wybrane przez nas produkty wykonano z bezpiecznych dla skóry dziecka tkanin. Pościel effiki cechuje, poza ładnym wyglądem, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Jeżeli z kolei chcemy samodzielnie uszyć poszewki, pod uwagę bierzmy jedynie tkaniny, które można prać w wysokich temperaturach i opatrzone certyfikatem bezpieczeństwa.

W czasie zabawy

Wybierając zabawki, trzeba przede wszystkim upewnić się, że będą one bezpieczne. Stąd też przy zakupie zawsze sprawdzajmy, czy posiadają one atesty świadczące o ich bezpieczeństwie. Dobrze jest także zastanowić się, czy dany produkt będzie łatwo utrzymać w czystości. Przytulanki trzeba okresowo prać, a plastikowe produkty przecierać. Oprócz grzechotek i przytulanek warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju maty edukacyjne. Takie jak te dostępne na http://www.amely.pl/maty-cat-110 przydają się one szczególnie niemowlętom, stymulując ich zmysły i wspomagając rozwój.

Twarde książeczki

Nauka czytania rozpoczyna się jeszcze przed nauką mówienia. Może brzmi to kontrowersyjnie, ale takie są fakty. Dziecko, któremu już od pierwszych chwil życia czytamy, w późniejszym okresie będzie pozytywnie nastawione do czytania, które jest bardzo ważną czynnością wspomagająca rozwój. Jeśli jednak chcemy, by maluch poznawał książki z bliska, zaopatrzmy się w takie z twardymi, kartonowymi stronicami. Ciekawym produktem są również książeczki materiałowe, coraz częściej spotykane w asortymencie polskich sklepów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*