Akcesoria do yerba mate

Akcesoria do yerba mate
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Yerba mate dla wielu osób jest zdrowszym zamiennikiem kawy. Jest to napar, którego pozytywne działanie odkryli Indianie Guarani. Wytwarzany jest z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Yerba mate jest źródłem witamin z grupy A, C i B, ponadto zawiera magnez, żelazo, potas i wapń. Spożywanie naparu ma wpływ lepsze samopoczucie, sprzyja odprężeniu. Osoba, która chce rozpocząć swoją przygodę z yerba mate powinna zaopatrzyć się również w odpowiednie akcesoria.

Yerba mate – akcesoria

Akcesoria do yerba mate umożliwiają prawidłową filtrację suszu, jak również nadają smak naparowi. Można je podzielić na bombille, naczynka i inne akcesoria. Bombilla to niezbędne urządzenie przeznaczone do tradycyjnego spożywania yerba mate. Jednym z jej typów jest bombilla sprężynkowa. Posiada ona specjalny, zdejmowany sprężynkowy filtr. Zadaniem bombilli jest dokładne odfiltrowanie suszu. Większość dostępnych na rynku bombilli wykonana jest ze stali nierdzewnej. Można również spotkać się z bombillami wykonanymi z innych materiałów, na przykład z bambusa.

Do picia naparu z yerba mate niezbędne są również różnego rodzaju naczynka. Do najczęściej stosowanych należą te wykonane z ceramiki. Naczynka ceramiczne mają swoje zalety – łatwo można je utrzymać w czystości, wytrzymują wysokie temperatury naparu. Używane są również naczynka wykonane z drzewa palo santo, tykwy wykonane z owoców, guampy wykonane z drzewa.

Inne przydatne akcesoria to: czyściki do czyszczenia bombilli, termometry, nabierki, korkowe podkładki, termosy. Te ostatnie pomocne są, jeśli chce się przyrządzony napar spożywać w różnych miejscach.
Artykuł powstał we współpracy z YMT24.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*