Jak ubezpieczyć dom w Niemczech?

Jak ubezpieczyć dom w Niemczech?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pożar, zalanie, kradzież – to tylko niektóre zdarzenia losowe, w wyniku których można stracić budynek mieszkalny. Chcąc zminimalizować straty finansowe, jakie mogą powstać wskutek nieprzewidzianych zdarzeń, warto zadbać o ubezpieczenie domu.Polisę ubezpieczeniową powinni posiadać właściciele lub użytkownicy budynków mieszkalnych znajdujących się zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.’

Hausratversicherung – niemieckie ubezpieczenie nieruchomości mieszkalnych

Osoby, które posiadają dom lub mieszkanie w Niemczech, zobligowane są do posiadania polisy ubezpieczeniowej obejmującej konkretną nieruchomość. Optymalnym rozwiązaniem jest w tym przypadku hausratversicherung – pakiet ubezpieczeniowy, w skład którego wchodzi ubezpieczenie wnętrza budynku wraz z wyposażeniem.

Firmy oferujące ubezpieczenia w Dortmundzie umożliwiają właścicielom nieruchomości szeroki wachlarz produktów ubezpieczeniowych, obejmujących ochronę budynków mieszkalnych. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać kompleksowe ubezpieczenie lub wybrane elementy.

Podstawowe ubezpieczenie zapewnia ochronę w przypadku nieprzewidzianych szkód, powstałych w wyniku działania żywiołów, kradzieży czy włamania.

Wielu właścicieli nieruchomości podejmuje jednak decyzję o rozszerzeniu polisy, wychodząc z założenia, że działanie to zapewni optymalną ochronę finansową w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń. Dostępne ubezpieczenia w Kolonii to bogaty wachlarz produktów, różniących się ceną oraz zakresem ochrony.

Warto także pamiętać, że ubezpieczenie domu można uzupełnić dodatkowymi rozwiązaniami, m.in. ubezpieczeniem OC. Dopasowane do indywidualnych potrzeb ubezpieczenie nieruchomości, to gwarancja bezpieczeństwa i ochrony finansowej w przypadku szkód stanowiących efekt zdarzeń losowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*