Zapalniczka na prezent – Którą wybrać?

Zapalniczka na prezent – Którą wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zapalniczek: proste jednorazowe, bardziej zaawansowane wersje do wielokrotnego napełniania, a także drogie zapalniczki z grawerem, które zostały wykonane ręcznie przez rzemieślników. Ale który typ wybrać? Ten artykuł da Ci pogląd na najbardziej popularne typy zapalniczek z podziałem na to, w jaki sposób wytwarzają płomień.

Gaz

Zapalniczki gazowe są najczęściej spotykanym typem zapalniczek. Zazwyczaj posiadają one zbiornik ciśnieniowy butanu lub propanu, który jest podgrzewany przez cewkę elektryczną w celu stworzenia płomienia. Zaletą zapalniczek gazowych jest to, że są łatwe w użyciu i nie wymagają konserwacji.

Benzyna

Zapalniczki benzynowe są również bardzo trwałe i długowieczne. Jedynym minusem jest to, że przeciekają po upuszczeniu lub pozostawieniu w pozycji pionowej przez dłuższy czas, dlatego ważne jest, aby przechowywać je w pozycji pionowej, gdy nie są używane. 

Żar

Zapalniczka żarowa jest idealna na zimę, ponieważ gaz uwalniany przez zapalniczkę żarową miesza się z powietrzem w specjalnej dyszy, a następnie jest wyrzucany z dużą prędkością na zewnątrz płomienia – dlatego może odpalić nawet przy bardzo niskich temperaturach. Płomień zapalniczki żarowej jest niesamowicie mocny i trwały.

Elektryczność

Ostatnim typem na liście jest zapalniczka elektryczna. Jest ona najdroższa, a zarazem najwygodniejsza. Zapalniczki elektryczne mogą być używane w każdych warunkach pogodowych, ale ważne jest, aby naładować je przed wyjściem na zewnątrz.

Którą wybrać?

Najlepsza zapalniczka to zapalniczka żarowa. Jest najwygodniejsza, bo można jej używać w każdych warunkach pogodowych i jest łatwa w obsłudze. Jeśli jednak wolisz bardziej klasyczny wygląd lub chcesz uniknąć zapachu, to świetnie sprawdzi się elektryczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*