Zalety zakupu ogumienia od sprawdzonych przedstawicieli z branży

Zalety zakupu ogumienia od sprawdzonych przedstawicieli z branży
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy kierowca w końcu będzie musiał zakupić nowe ogumienie pojazdu. Wówczas pojawia się pytanie, jakie opony wybrać, by sprawdziły się na drogach w zmiennych warunkach, a przy okazji nie kosztowały majątku. Konkurencja na rynku opon jest spora, dlatego dobór odpowiednich opon faktycznie nie jest prosty. Szczególnie dla osób, które nie są ekspertami w tej branży.

Sprawdzeni producenci czy tanie opony?

Wiele osób uważa, że tanie opony nieznanych producentów mogą konkurować z liderami w branży. Nie ma co liczyć na to, że chińska firma dopiero pojawiająca się na rynku i mająca opony po 100 złotych za sztukę, może posiadać taką samą jakość ogumienia jak opony Kleber. Rozsądnym wyborem są marki, które posiadają ugruntowaną pozycję na rynku, produkują wiele rodzajów opon, a ich produkty testowane są przez użytkowników już od kilku sezonów. Warto bowiem pamiętać, że opony są jednym z czynników wpływających nie tylko na komfort jazdy, ale również na bezpieczeństwo.

Lepiej dołożyć kilkaset złotych i kupić komplet od sprawdzonego producenta. W końcu nie kupujemy opon co roku, dlatego można więcej odłożyć i zainwestować w dobrą markę. Dobry producent jest równoznaczny z niskim spalaniem, dobrą przyczepnością opony podczas deszczu, a także zapobiega poślizgowi w warunkach zimowych.

Rodzaj felgi a wybór opon

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki wpływ na wybór opon mają felgi. Nie ma jednak znaczenia materiał wykonania – felgi stalowe a aluminiowe muszą być identyczne, dlatego na każde będą pasować takie same opony. Liczy się rozmiar felgi – jej szerokość i wysokość. Opona powinna być ściśle dopasowana do rozmiaru felgi, a najlepiej sprawdzać zalecenia producenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*