Wybór kombinezonu do kitesurfingu

Wybór kombinezonu do kitesurfingu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kitesurfing to sport wodny, którego popularność stale rośnie. Jest to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu i to nie tylko w czasie wakacji. Zanim jednak przystąpimy do naszych pierwszych zajęć, które oferuje szkoła kitesurfingu, warto zainwestować w odpowiedni strój. Zobaczmy, czym się kierować podczas wyboru właściwego kombinezonu.

Jaki kombinezon będzie najlepszy?

Kitesurfing, podobnie jak i windsurfing czy nurkowanie, nie obejdzie się bez odpowiedniego stroju. Jest on niezwykle ważny przede wszystkim dlatego, iż zabezpiecza przed wychłodzeniem i promieniami słonecznymi. Stroje dla miłośników sportów wodnych wykonane są ze specjalnego materiału, zwanego pianką neoprenową. Ma ona szereg właściwości, niezwykle pomocnych podczas przebywania w wodzie. Przede wszystkim pełni funkcję wyporną, przez co uprawianie kitesurfingu stanie się zdecydowanie bezpieczniejsze. Dodatkowo pełni funkcje termiczne, poprzez zabezpieczanie przed utratą ciepła, a także przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Do wyboru mamy ubrania z pianki suchej, półsuchej i mokrej. To, na jaki jej rodzaj się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od pory roku, w jakiej zamierzamy uprawiać kitesurfing. Jeżeli planujesz pływać poza sezonem, dobrym wyborem będzie kombinezon z pianki suchej. Warto mieć jednak na uwadze, by nie zakładać go na gołe ciało, lecz na specjalny ocieplacz. Jeśli jednak sporty wodne zamierzasz uprawiać głównie w miesiącach letnich i wczesnojesiennych, wystarczająca będzie pianka półsucha. Z kolei stroje wykonane z pianki mokrej sprawdzą się podczas upałów, chroniąc skórę nie tylko przed słońcem, lecz także przed wiatrem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*